2015. július 4., szombat

 

LIVING SPACES

Kortárs művészeti workshop iráni, erdélyi és magyarországi művészekkel az olaszteleki Daniel-kastélyban

 

   A Daniel Kastély Egyesület LIVING CASTLE programja és az Erdélyi Művészet és Örökség Egyesület NAP Műhelye közös szervezésével elinduló ÉLŐ TÉR kortárs művészeti eseménysorozat keretén belül tíz napos művészeti fórumra, és az azt követő kiállításra  kerül sor az olaszteleki Daniel-kastélyban, július 21 és 30 között. A workshopon iráni, erdélyi és magyarországi művészek vesznek részt.
   Az Erdélyi Művészet és Örökség Egyesület NAP Műhelye évek óta szervez nature art jellegű kortárs művészeti eseményeket, együtműködik művészeti szervezetekkel és kurátorokkal, így született a perzsa kapcsolat, és az esemény szervezésének az ötlete is. A Daniel Kastély Egyesület Norvég alap támogatással indította Living Castle című eseménysorozatát, melynek célja az olaszteleki Daniel-kastély kulturális körforgásba való bekapcsolása, és melynek keretén belül egy év leforgása alatt több kulturális, művészeti és alkotó jellegű rendezvénynek fog otthont adni. Ezen két elképzelés szerencsés találkozásából született a LIVING SPACES - LIVING CASTLE esemény.
   A workshop keretén belül, a meghívott magyarországi és erdélyi művészeknek lehetőségük nyílik a közös alkotói munkára a perzsa művészekkel. Két különböző kultúra művészei találkoznak egy gazdag természeti és vidéki környezetben, más és más megközelítéssel, de hasonló érzékenységgel reagálva az őket körülvevő milliőre.
   Az esemény esődleges célja ez az izgalmas vizuális kommunikáció, diskurzus, ami létrejöhet művész és művész között, kultúra és kultúra között. Mindennek dokumentációja képezi az eseményt lezáró kiállítás alapját, amely megnyítójára július 30-án kerül sor a Daniel-kastélyban.
  Ezt megelőzően, a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban 2015. július 21-én nyílik a perzsa művészek kiállítása. A kiállítás a perzsa kortárs művészet legújabb áramlatainak bemutatását tűzte ki célul, a hagyományos iráni filozófia,  az ember és a természet viszonyának tükrében. A meghívott perzsa művészek megnyilvánulási területe elsősorban a végtelenül gazdag iráni természet, ahol a kortárs vizuális kultúra globálisan elfogadott nyelvezetét használják – performansz, installáció és más intermediális műfajok –, de egy sajátos és mással össze nem téveszthető szellemiségben és formai megjelenésben. Az európai befogadó egyszerre találhatja szemben magát egy magas szintű professzionális kortárs művészettel, és ez ősi, számunkra egzotikus kultúra időtlen szépségével és bölcsességével.

Péter Alpár, projekt-koordonátor

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése