JING LIU kínai grafikus kiállítása a 6. Székelyföldi Grafikai Biennálén
A járványügyi szigorítások miatt a G6
megnyitójához hasonlóan a Biennálé Facebook oldalán kerül sor a 2018-as fődíjas
JING LIU (CN), MESTEREK (MASTERS)
című kiállításának virtuális megnyitójára is, 2020. október 12-én, 18 órától. Megnyitja: Vargha Frizsina művészettörténész
JING LIU a Changsha Egyetem Sokszorosító Grafika tanszékének docense, tagja a Kínai Művészek Egyesületének és a Hunani Művészek Egyesületén belül a Grafika és Vegyes Tehnikák Bizottságának és igazgatóhelyettese a Changsha Művészek Egyesülete Grafikai szakosztályának.
Jing munkái az elmúlt években elismerésben részesültek a kínai Guanlani Nemzetközi Grafikai Biennálén, az 5-ik Bangkok Nemzetközi Grafikai Triennálén, az 5-ik Székelyföldi Grafikai Biennálén is. Munkáival rendszeresen vesz részt több nemzetközi képzőművészeti kiállításon, alkotásai számos múzeum és művészeti intézet gyűjteményében megtalálhatók.
JING LIU Kínából származó művész, az 5. Székelyföldi Grafikai Biennálé győztese, immár másodszor mutatkozik meg Sepsiszentgyörgyön. A jelenlegi tárlaton bemutatott „Mester- sorozat” több síkon is rájátszik bizonyos ellentétekre, kettősségekre. A kiállításon végig haladva felfedezhetjük egyrészt a portré műfajának rétegződését, a művész ugyanis egyszerre bontakoztatja ki az emberi és a művészi jelleget az arcokon, olyanformán, hogy egyiket se rendelje alá a másiknak. Másodsorban találkozhatunk a szigorú szerkesztettség és a felszabadult alkotói mód és vonalvezetés kettesével, melyek mindenike megragad egy magatartásformát, és nem billenti el a mérleget egyik irányba sem. Nem foglal állást egyik alkotói stílus mellett sem. Harmadsorban pedig a falakon felsorakoztatott művek magukon hordoznak valamilyen esztétikai minőséget, és egy sajátos kontrasztot, amelyek ha találkoznak, és egy műalkotássá válnak, akkor érzelemmé, kifejezőeszközzé és mondanivalóvá formálódnak. Jing Liu tárlata ilyen formán válik a hagyományok és az újító szándék közötti híddá, vagy éppen szimbiózissá. (Vargha Fruzsina művészettörténész).
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése